Şirketinizin ve Çalışanlarınızın Linkedin Profilleri İçin Önemli İpuçları

Linkedin profesyoneller için sadece iyi bir kaynakla olmakla yetinmiyor. Doğru şekilde kullanıldığında işletmeler için güçlü bir araç olabilme imkanı sunuyor. Linkedin’de gezinmek müşterilerin ilgisini çekip, satış fırsatları oluşturabiliyor. Şirket içinde, çalışanlar arasında bilgi alışverişi yapılmasını sağlıyor. Kurumsal firmalarda iletişime geçemeyeceğiniz kişilere Linkedin ile ulaşabiliyorsunuz.

linkedin

Şirketiniz Linkedin’de Rakipleri Takip Etmiyor

Linkedin ile şirket sayfalarını takip etmek rekabetin nabzını tutmak için güzel bir yol. Rakiplerinizin sayfalarını analiz ederek, haberlerini ele alarak rekabet durumuna dair yüzlerce bilgiye ulaşabilirsiniz. Edineceğiniz bu istatistikleri yeni yol haritalarınızda kullanabilirsiniz.

Çalışanlarınızın Linkedin Profillerinde Şirket Görünürlüğü

Çalışanlarınızın Linkedin’deki varlığı avantaj olarak kullanılabilir. Linkedin’de yer alan varlığımızı bu profiller aracılığıyla etkin kılabiliriz. Bu nedenle profil sayfalarında şirketin iyi bir şekilde temsil edildiğinden emin olmamız gereklidir. Bir Linkedin profilinde sadece fotoğraf olması onun arama sonuçlarında 7 kat daha fazla görünmesini sağlayabiliyor.

Linkedin’de Doğru Zamanda Doğru Paylaşım Yapabilmek

Linkedin bir iş ağıdır. Eğer paylaşım yapacaksanız fazla geçe bırakmayın. İçeriklerinizin başarılı erişim sağlaması için güncellemeleri unutmayın. Tartışmalara, gruplara bu içerikleri ekleyin ve ekletin. Viral reklam sağlamanıza büyük katkı sağlar. Bu güncellemeleri yaparken hedef kitleyi doğru belirlediğinize emin olun.

Linkedin Harici Web Sitelerinizde Düğme Olmasının Önemi

Linkedin profiliniz dışında içeriklerinizin Linkedin’de paylaşılmasını sağlamak web sitelerinizde yer alan Linkedin düğmesi ile mümkündür. Bir milyonu aşkın Linkedin düğmesi kullanan web sitesi varken onların arasına vakit geçmeden katılın. Sürünün dışına çıkanı kaparlar bilirsiniz.

iş

Çalışanlarınıza Özel Linkedin Grupları Oluşturmak

Özel takip için Twitter listelerine benzer olarak çalışanlarınıza özel grup kurmanız onları ayrıcalıklı hissettirir ve etkileşimi artırır. Linkedin kendi ülkesinde çalışanları için özel bir grup oluşturmuş ve paylaşımları sistemli bir şekilde bu grup üzerinden yapıyorlar. Mesaj kutularından kaçan haberleri yakalamak için güzel bir yol. Paylaşımları haber akışınızda görüp haberdar olabiliyorsunuz.

Linkedin Grupları ile Müşterilerin Deneyimlerini Ölçebilmek

Müşterilerinizin içerik deneyimlerini ölçmek, yeniden pazarlama stratejilerinizi oluşturmak için Linkedin gruplarınıza müşteri gruplarını ekleyebilirsiniz. Onlar için oluşturacağınız bu grup ile ürünlerinizin nasıl geliştirileceğine dair büyük fikirler öğrenebilirsiniz.

Etiketler:
Yorum Yap