Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunları Ne İş Yapar ?

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunları Ne İş Yapar ?

Yönetim bilişim sistemlerini tercih etmek isteyen kişiler YBS mezunları ne iş yapar diye düşünebilmektedir. Yönetim bilişim sistemlerini okuyanlar işletmelerde,yazılımın olduğu her yerde, organizasyon şirketlerinde rahatlıkla çalışabilmektedirler. YBS bölümünün amacı bilişim alanındaki yenilikleri takip eden insanlar yetiştirmektir. Yönetim bilişimi sistemlerinden mezun olan kişiler işletmelerde çalışarak çözümler bulması gerekmektedir.

Ybs’den mezun olanlar çalıştıkları yerlerde karar verici konumlarda olmalıdır. Bilişim alanında yaşanan yenilikleri takip ederek çalıştığı işletmeye entegre etmesi gerekmektedir.


Ybs Meslek Dalları

Yönetim bilişimi mezunları yada bu bölümü okuyan kişilerin bilmesi gereken en önemli şey: bu bölüm kendi içinde birçok meslek grubuna ayrılıyor. Örneğin: IT uzmanı, ERP uzmanı, SEO uzmanı, Veri Tabanı Analisti, Proje yöneticisi, İş analisti, akademisyen, İnsan Kaynakları gibi birçok alanda kariyer yapabilirsiniz.

Yönetim bilişimi sistemlerinden mezun olanlar bu geniş yelpazeden istediklerini seçerek kariyerlerini o yönde ilerletebilirler. YBS mezunları için İngilizce de oldukça önemlidir. Bu sebeple okurken ya da okul bittikten sonra İngilizce öğrenmeleri oldukça önemlidir. YBS mezunlarının bir program bilmesine gerek yoktur. Fakat mezunlar şunu unutmamalı: CV’de yazan ekstra bir bilgi, deneyim sizi birçok kişinin önüne geçirebilir.
Yönetim bilişim sistemi mezunlarının yapmak istedikleri işe göre kendilerini geliştirmeleri ve kariyerlerini bu şekilde belirlemeleri oldukça önemlidir.


Ybs Mezunlarının Özellikleri

Yönetim bilişimi sistemlerinden mezun olanların bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Çalıştıkları iş yerlerinde çıkan problemleri çözmeleri çok önemlidir. YBS mezunlarının takım çalışmalarına yatkın olması çok önemlidir. Çünkü çalışacakları yerlerde genelde takım çalışmaları olmaktadır. İletişim kabiliyetlerinin de iyi olması gerekmektedir. Özellikle müşteriler ile muhatap olacakların iletişimlerini geliştirmesi gerekmektedir.

Yönetim bilişimi sistemlerinden mezun olanların teknolojiyi yakından takip etmeleri oldukça önemlidir. Teknoloji hakkında düşünebilmeleri gerekmektedir. YBS çalışanlarının kendi düşünceleri olmalı ve düşüncelerini rahatlıkla aktarabilmeleri gerekmektedir. Bilişim ve İşletme arasında bağ kurabilmeleri ve köprü olabilmeleri de önemlidir.
Yönetim bilişimi sistemleri çalışanlarının ayrıntılara dikkat etmeleri de gerekmektedir. Bu özelliklere sahip kişiler kolaylıkla yönetim bilişim sistemlerini okuyabilir.

YBS mezunlarının okuldan sonra kendilerini bireysel olarak geliştirmeleri de oldukça önemlidir.

Etiketler:
Yorum Yap